Hallitus ja toimihenkilöt

Hallitus

Puheenjohtaja

Jukka Kivi 
(toimikaudet 2023-2024)
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400 709 967
puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Varapuheenjohtaja

Markku Kivistö 
(toimikaudet 2021-2023)
Järvitie 7
01900 Nurmijärvi
puh: 050 616 70
markku.kivisto@uudenmaankennelpiiri.fi 

Hallituksen jäsenet

Timo Poutinen
(toimikaudet 2023-2025)
puh: 0400 612 153
timo.poutinen@uudenmaankennelpiiri.fi

Markku Mikkonen 
(toimikaudet 2023-2025)
puh: 040 533 6543
markku.mikkonen@uudenmaankennelpiiri.fi

Raisa Saviaho 
(toimikaudet 2023-2025)
puh: 050 561 2993
raisa.saviaho@uudenmaankennelpiiri.fi

Pernilla Tallberg 
(toimikaudet 2023-2025)
Voolahdentie 854 - 10
07450 Voolahti
puh: 040 584 1526
pernilla.tallberg@uudenmaankennelpiiri.fi 

Päivi Reiman 
(toimikaudet 2022-2024)
Vipusentie 10 A
04230 Kerava
puh: 040 537 1213
paivi.reiman@uudenmaankennelpiiri.fi 

Teemu Heikkonen 
(toimikaudet 2022-2024)
Iivarintie 7
04600 Mäntsälä
puh: 040 535 3598
teemu.heikkonen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Merja Kostiainen 
(toimikaudet 2022-2024)
merja.kostiainen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Rainer Majanen 
(toimikaudet 2022-2024)
Niittykulmantie 311
04500 Kellokoski
puh. 040 501 6225
rainer.majanen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Janne Rönni 
(toimikausi 2023)
puh: 040 745 7693
 janne.ronni@uudenmaankennelpiiri.fi 

Tiina Vaittinen 
(toimikaudet 2021-2023)
Otalammentie 164
03300 Otalampi
puh: 040 514 9763
tiina.vaittinen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Sini Harju 
(toimikaudet 2021-2023)
Vuoristotie 2
07560 Pukkila
sini.harju@uudenmaankennelpiiri.fi 

Toimihenkilöt

Piirin sihteeri

Sirpa Fix
Koppisentie 46
11910 Riihimäki
puh: 0500 874 046
sihteeri@uudenmaankennelpiiri.fi 

Piirin rahastonhoitaja

Sirpa Fix
Koppisentie 46
11910 Riihimäki
puh: 0500 874 046
rahastonhoitaja@uudenmaankennelpiiri.fi

Aluekouluttajat

Tuomas Nuutinen
Sini Harju
aluekouluttajat@uudenmaankennelpiiri.fi 

Näyttelyohjaajat

Kari Tolkkila
Heleniuksenkatu 36 D 23
05860 Hyvinkää
puh: 040 578 7133
kari.tolkkila(at)gmail.com

Pasi Soininen
Nybackankuja 38
04360 Tuusula
puh: 044 564 4995
pasisoininen(at)outlook.com

Merja Kostiainen 
merja.kostiainen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Anna-Maija Mellin
puh: 0400 803 752
anna-maija.mellin(at)pp1.inet.fi

Kehätoimitsijat

Lisätietoja näyttelyohjaaja Kari Tolkkilalta. 
Henkilöhaku Kennelliiton tapahtumakalenterissa

Näyttelytarvikeet

Jukka Kivi 
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400 709 967
puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Kennelneuvojat

Melina Forssell, Pornainen
Lisäksi: DNA-näytteenottaja
puh. 050 576 0574
melina.forssell(at)gmail.com

Aija Hauta-Aho, Nurmijärvi
Lisäksi: Tunnistusmerkitsijä (siruttaja) & DNA-näytteenottaja
puh. 050 438 6995
aija.kennelneuvoja(at)gmail.com

Ate Kolulahti, Saukkola
Lisäksi: DNA-näytteenottaja
puh. 050 340 9533
ate.kennelneuvoja(at)gmail.com

VAHI-kokeen vastaanottajat

Jukka Kivi
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400 709 967
s-posti: puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Voitto Pulkkinen
Linnanpekintie 287
07280 Ilola
puh: 040 142 0100

****

Y-tunnus 2077099-3

Kennelpiirin pankkiyhteystiedot:
IBAN: FI37 1029 5000 2175 41
BIC: NDEAFIHH (Nordea 102950-217541)