Hallitus ja toimihenkilöt

Hallitus

Puheenjohtaja

Jukka Kivi 
(toimikausi 2022)
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400-709 967
puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Hallituksen jäsenet

Auli Kiminki 
(toimikaudet 2020-2022)
Lappersintie 775
08700 Lohja
puh: 040-720 8294
auli.kiminki@uudenmaankennelpiiri.fi 

Riikka Alanne 
(toimikaudet 2020-2022)
Pornaistentie 524
07190 Halkia
puh: 040-831 8825
riikka.alanne@uudenmaankennelpiiri.fi 

Tuomas Nuutinen 
(toimikaudet 2020-2022)
Vuoristotie 2
07560 Pukkila
puh: 050-349 4928
tuomas.nuutinen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Pernilla Tallberg 
(toimikaudet 2020-2022)
Voolahdentie 854 - 10
07450 Voolahti
puh: 040-584 1526
pernilla.tallberg@uudenmaankennelpiiri.fi 

Päivi Reiman 
(toimikaudet 2022-2024)
Vipusentie 10 A
04230 Kerava
puh: 040-537 1213
paivi.reiman@uudenmaankennelpiiri.fi 

Teemu Heikkonen 
(toimikaudet 2022-2024)
Iivarintie 7
04600 Mäntsälä
puh: 040-535 3598
teemu.heikkonen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Merja Kostiainen 
(toimikaudet 2022-2024)
merja.kostiainen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Rainer Majanen 
(toimikaudet 2022-2024)
Niittykulmantie 311
04500 Kellokoski
puh. 040-501 6225
rainer.majanen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Kari Tolkkila 
(toimikaudet 2021-2023)
Mårsbackantie 214
04150 Martinkylä
puh: 040-578 7133
kari.tolkkila(at)gmail.com 

Tiina Vaittinen 
(toimikaudet 2021-2023)
Otalammentie 164
03300 Otalampi
puh: 040-514 9763
tiina.vaittinen@uudenmaankennelpiiri.fi 

Sini Harju 
(toimikaudet 2021-2023)
Vuoristotie 2
07560 Pukkila
sini.harju@uudenmaankennelpiiri.fi 

Markku Kivistö 
(toimikaudet 2021-2023)
Järvitie 7
01900 Nurmijärvi
puh: 050-616 70
markku.kivisto@uudenmaankennelpiiri.fi 

Toimihenkilöt

Piirin sihteeri

Sirpa Varjamo
Loiskaajantie 10 B 15
03100 Nummela
puh: 0500-874 046
sihteeri@uudenmaankennelpiiri.fi 

Piirin rahastonhoitaja

Sirpa Varjamo
Loiskaajantie 10 B 15
03100 Nummela
puh: 0500-874 046
rahastonhoitaja@uudenmaankennelpiiri.fi

Aluekouluttajat

Tuomas Nuutinen
Sini Harju
aluekouluttajat@uudenmaankennelpiiri.fi 

Näyttelyohjaajat

Kari Tolkkila
Mårsbackantie 214
04150 Martinkylä
puh: 040 578 7133
kari.tolkkila(at)gmail.com

Pasi Soininen
Nybackankuja 38
04360 Tuusula
puh: 044 56 44 995
pasisoininen(at)outlook.com

Kehätoimitsijat

Lisätietoja näyttelyohjaaja Kari Tolkkilalta. 
Henkilöhaku Kennelliiton tapahtumakalenterissa

Näyttelytarvikeet

Jukka Kivi 
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400-709 967
puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Kennelneuvojat

Melina Forssell, Pornainen
Lisäksi: DNA-näytteenottaja
puh. 050 576 0574
melina.forssell(at)gmail.com

Aija Hauta-Aho, Nurmijärvi
Lisäksi: Tunnistusmerkitsijä (siruttaja) & DNA-näytteenottaja
puh. 050 438 6995
aija.kennelneuvoja(at)gmail.com

Ate Kolulahti, Saukkola
Lisäksi: DNA-näytteenottaja
puh. 050 340 9533
ate.kennelneuvoja(at)gmail.com

Mikko Lindroos, Nurmijärvi
Lisäksi: Tunnistusmerkitsijä (siruttaja) & DNA-näytteenottaja
puh. 040 709 9795
ml.kennelneuvoja(at)gmail.com 

VAHI-kokeen vastaanottajat

Jukka Kivi
Astrakan 154
05200 Rajamäki
puh: 0400-709 967
s-posti: puheenjohtaja@uudenmaankennelpiiri.fi 

Voitto Pulkkinen
Linnanpekintie 287
07280 Ilola
puh: 040-142 0100



Y-tunnus 2077099-3

Kennelpiirin pankkiyhteystiedot:
IBAN: FI37 1029 5000 2175 41
BIC: NDEAFIHH (Nordea 102950-217541)